Dragon Białystok - strona nieoficjalna

  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • KRYMAR - CUKIERNIA ROZWADOWSKI 3:3
  • AUTO TEAM - DRAGON BIAŁYSTOK 0:1
  • HURTOWNIA KROKUS - CZARNE STRZAŁY 1:2
  • APTEL - NANKATSU 0:1
  •        

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 19, wczoraj: 35
ogółem: 190 517

statystyki szczegółowe

Buttony

Dragon Białystok

Aktualności

Dragon Bialystok w latach 2000-2010

  • autor: michallooo, 2013-01-27 22:01

Zdjęcie zespołu Dragon Białystok - maj 2004r. od lewej stoją; Mariusz Szeretucha, Grzegorz Chłus, Krzysiek Achrem, Mirek Chomik, Seba Miękus, Grzesiek Tomczak, Michał Wilczyński, Marek Sulewski, Maciek Żurowski, siedzą od lewej; Andrzej Sienkiewicz, Jurek Roszkowski, Adam Michałowski, Andrzej Brzozowski, Piotr Dąbkowski, Krzysiek Nowik. 

Zapraszam do zapoznania się z historią powstania amatorskiej drużyny piłki nożnej Dragon Białystok. Przedstawiłem dziesięć lat naszej wspólnej gry. Wymieniłem zawodników którzy w przeszłości oraz obecnie reprezentują nasze barwy. Zamieściłem tabele oraz komentarze osób które organizowały rozgrywki w których uczestniczyliśmy. Z uwagi na długi okres który obejmuje przedstawiony materiał nie wszystkie fakty zostały ujęte.

Zespół Dragon Białystok został założony w lipcu 2000 roku. Grupa miłośników piłki nożnej w wolnym czasie po skończonej służbie spotykała się się aby we wspólnym gronie uprawiać ulubioną dyscyplinę sprtową. Założycielami zespołu byli Adam Michałowski, Marek Sulewski, Michał Wilczyński. Kadrę zespołu tworzyli f-sze III kompanii OPP w Białymstoku. Każde wolne popołudnie lub wolny weekend(nie było ich zbyt wiele) poświęcaliśmy na wspólne granie w gałę. Początki nie były łatwe. Naszego zamiłowania nie podzielała ówczesna kadra kierownicza jednostki. Sam "ON" (dla będących w temacie nie trzeba bliżej przedstawiać osoby) wielokrotnie  opierdał naszego d-cę kompanii za naszą formę spędzania wolnego czasu. Nie podzielał "ON" naszej miłości do piłki nożnej, było to coś nie typowego w tamtym okresie. Nasi starsi koledzy bardziej tradycyjnie%  spędzali swój wolny czas. Rok 2000 spędziliśmy na graniu we własnym gronie na boiskach Hetmana lub na naszej hali w OPP.

 

Rok 2001.

Do zespołu doszedł Grzesiek Chłus który do te pory jest naszym podstawowym zawodnikiem. W tym roku także zagraliśmy pierwszy oficjalny nasz mecz. W lipcu 2001 roku przyjeliśmy zaproszenie naszych kolegów z Michałowa. Oczywiście przegraliśmy 12:6 (1:1).  A oto historyczny skład naszej drużyny:

Stasiek Matys - bramkarz,

Marek Statkiewicz - skręcił nogę w kostce,

Marek Sulewski,

Romek Kwaśniewski,

Jurek Roszkowski,

Grzesiek Chłus,

Krzysiek Szczerbiński,

Michał Wilczyński - skręcił nogę w kostce,

Maciek Żurowski - 1 gol,

Czarek Olechno - strzelec pierwszej historycznej bramki,

Andrzej Gruszewski - 2 gole,

Tomek Gryc - jeszcze przed przerwą wyjebał kolano, do dziś nie gra,

Adam Michałowski - 2 gole,

Robert Pawlak - gościnnie,

Później wielokrotnie odwiedzaliśmy naszych kolegów z Michałowa. Nie tylko z powodów sportowych. Zawsze spotykaliśmy się tam z wielką gościnnością mieszkańców. Dlatego wspomniałem o odniesionych kontuzjach przez niektórych naszych zawodników gdyż po przyjściu do pracy spotkaliśmy się w wielką "radością" naszego szefa kompanii Cześka który był "wniebowzięty" z powodu  otrzymania trzech długoterminowych zwolnień lekarskich.

 

Rok 2002.

Był to kolejny rok w którym nie zabrakło nam motywacji do dalszej zabawy z piłką. Poszukaliśmy nowych przeciwników do gry. Jeździliśmy na mecze do Choroszczy, Izbiszcz, Konował, Barszczewa, Sidry. Zawsze po za emocjami sportowymi równiez była ważna integracja z miejscowymi drużynami. Do zespołu dołączył Artur Jaśkiewicz, który przez następne lata był naszym czołowym zawodnikiem. Zebrane w ten sposób doświadczenia oraz coraz lepsze umiejętności piłkarskie zaowocowały chęcią rywalizacji na wyższym poziomie. W pażdzierniku po raz pierwszy zgłosiliśmy się do IV Turnieju Halowego organizowanego przez TSR Genticus. Po losowaniu trafiliśmy na następujące zespoły; Oskar II, Focus, MTC, El-Hurt, FC Panters, No Limits. W dniu 14.10.2002 roku zadebiutowaliśmy meczem z podopiecznymi Krzyśka Brulińskiego Oskar II. Po zaciętym spotkaniu i błędach sędziowskich (zawsze się tak mówi) przegraliśmy 15:0. W następnych meczach było już dużo lepiej; Dragon - Fokus 4:6, Dragon - MTC 1:5, Dragon - FC Panters 4:3, Dragon - No Limits 6:4. Dragon - El-Hurt 3-5, Dragon - ASKO 3:4. Nasze barwy w tym turnieju reprezentowali następujący zawodnicy; Krzysiek Matowski, Piotr Kasperuk, Krzysiek Szczerbiński, Grzesiek Chłus, Artur Jaśkiewicz, Andrzej Gruszewski, Andrzej Sienkiewicz, Jurek Roszkowski, Michał Wilczyński, Rafał Czerpak, Piotr Dąbkowski, Marek Sulewski, Maciek Żurowski, Andrzej Brzozowski, Marek Statkiewicz, Andrzej Rzepniewski, Krzysztof Rokicki. 

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

Adam Michałowski - 11 bramek (III miejsce w klasyfikacji strzelców IV Turnieju Halowego Grand Prix TSR Genticus),

Artur Jaśkiewicz - 4 bramki,

Maciek Żurowski - 3 bramki,

 

Rok 2003.

W styczniu zgłosiliśmy sie do kolejnego turnieju halowego w SP47 ul. Palmowa, którego organizatorem było TSR Genticus. Trafiliśmy do grupy "B" w której osiągneliśmy następujące wyniki; Dragon - Zabłudów 3:0 walkower, Dragon - Sigma 1:5, 2:5, Dragon - SM Mickiewicza 1:1, 4:2, Dragon - Wys. Zgoda 5:2, 0:2, Dragon - Piast 1:0, 1:0, Dragon - BB Studio 3:5, mecz rewanżowy z drużyną Jacka - BB Studio nie odbył sie z uwagi na niespodziankę jaką przygotował obu drużynom organizator( K.Maleszewski) który zmienił godzinę rozgrywania meczu(o dwie godziny wcześniej) i zapomniał poinformować zainteresowane drużyny, ale jak oświadczył powinniśmy przewidywać takie sytuacje i orzekł obustronny walkower. Z uwagi, iż to organizator nie wywiązał się z obowiązku to w ramach rechabilitacji K.Maleszewski nie nałożył na nas kar finansowych. Byliśmy bardzo wdzięczni za ten szczodry gest, do tej pory pamiętamy jego łaskawość( jak życie pokazało nie był to ostatni przekręt tego pana w stosunku do naszej drużyny, inne opiszę w dalszej części).

Po zakończeniu sezonu na hali ponownie wyruszyliśmy na mecze do Choroszczy, Izbiszcze, Michałowa, Kruszewa, Rafałówki, Zwierk oraz graliśmy z białostockimi drużynami tj; Straż Miejska, Spinx, Janszyby, TeqillaPub. Postanowiliśmy też wzmocnić skład z uwagi na kontuzje niektórych zawodników które zmusiły ich do dłuższego rozbratu z piłką. Do zespołu dołączyli Sebastian Miękus, Tomek Niemotko, Artur Chrost, Mirek Chomik, Jurek Januszkiewicz wszyscy kompania III oraz posiłki z II kompanii Krzysiek Achrem, Robert Rogowski i Grzesiek Tomczak ponadto do zespołu dołączył Mariusz Szeretucha był to pierwszy zawodnik reprezentujący nasze barwy który nie był policjantem. Był to dobry transfer przez kilka sezonów "Maniek" był wyróżniającym się zawodnikiem.

12 września 2003 roku rozegraliśmy pierwszy mecz w turnieju Ósemek organizowany przez TSR Genticus na trawniku przy ul. Włodyjowskiego. Naszym przeciwnikiem była drużyna Niagary(w której występowali dwaj gracze którzy po latach trafili do tej właściwej drużyny). Przegraliśmy 4:7 bramki dla nas strzelili; Rogowski - 2, Achrem, Szeretucha. Następnie zmierzyliśmy się z kolejnymi ekipami; Dragon - Oskar 1:6(Gruszewski), Dragon - Bawi 2:3(Tomczak, Gruszewski), Dragon - Przewozy regionalne 5:0(Achrem, Miękus, Żurowski - 3), Dragon - Janszyby 3:0 walkower, Dragon - Genticus 0:5.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Maciek Żurowski - 3 bramki,

2. Andrzej Gruszewski - 2 bramki,

2. Krzysiek Achrem - 2 bramki,

2, Robert Rogowski - 2 bramki,

Kolejny turniej halowy rozpczeliśmy w listopadzie. Na hali przy ul. Palmowej osiągneliśmy następujące wyniki: Dragon - Filipiuk Team 4:2(Chłus, Rzepniewski, Żurowski, Jaśkiewicz), Dragon - Bawi 1:4(Achrem), Dragon - Karten Wasilków 10:2(Żurowski-5, Jaśkiewicz-2, Tomczak-2, Szeretucha), Dragon - SOT 3:2(Michałowski, Szeretucza, Tomczak), Dragon - KPK 3:1(Tomczak-2, Miękus), Dragon - Publikator 3:3(Chłus, Gruszewski, Żurowski), Dragon - BMP Development 3:2(Chłus, Tomczak, Roszkowski), Dragon - Key Company 1:4(Achrem), Dragon - Miecio I.E. 6:3(Achrem-3, Żurowski-2, Jaśkiewicz), Dragon - TeqillaPub 2:6(Żurowski, Achrem), Dragon - Big Star 5:1(Chłus-2, Szeretucha, Tomczak, Achrem). Zajeliśmy 3 miejsce w II lidze;

1. Bawi - 28 pkt. 52-12,

2. TeqillaPub - 24 pkt. 42-22,

3. Dragon - 22 pkt. 42-30,

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Maciek Żurowski - 10 bramek,

2. Krzysiek Achrem - 7 bramek,

2. Grzesiek Tomczak - 7 bramek,

3. Grzesiek Chłus - 5 bramek,

 

Rok 2004.

Tradycyjnie Nowy Rok rozpoczeliśmy od uczestnictwa w turnieju halowym. Po losowaniu trafiliśmy do I grupy drużyn niezrzeszonych. Oto nasz wyniki; Dragon - Genticus K. 8:0(Jaśkiewicz-4, Achrem-2, Tomczak-2), Dragon - El-Hurt 3:4(Chłus, Jaśkiewicz, Dragon - Big Star 2:1(Achrem-2), Dragon - MOSIR 4:3(Achrem-2, Tomczak-2), ABW Superbruk 5:1(Tomczak-4, Jaśkiewicz), Dragon - Sigma 1:4(Michałowski), Dragon - Oskar 4:7(Tomczak-2, Jaśkiewicz, Żurowski). Superpucharze również zagraliśmy z Oskarem, który wygrał 3:1(Chłus).

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Grzegorz Tomczak - 10 bramek,

2. Artur Jaśkiewicz - 7 bramek,

3. Krzysiek Achrem - 6 bramek,

W marcu zgłosiliśmy się do kolejnego turnieju halowego. Nikt w najśmieszych życzeniach nie spodziewał jego zakończenia. Przed turniejem wzmocniliśmy się kolejnym zawodnikiem - Krzyśkiem Nowikiem. Organizator podzielił uczestników na siedem grup po pięć lub cztery zespoły. Znaleźliśmy się w drugiej grupie wspólnie z Termoenergią, MOSIRem, Białe Koszule, FC Panters. 6 marca 2004r. po raz pierwszy zmierzyliśmy się z Termoenergią. Przegraliśmy 5:0. Ale potem poszło już gładko; Dragon - FC Panters 7:2(Tomczak-2, Achrem-2, Żurowski, Nowik, Roszkowski), Dragon - Mosir 7:1(Tomczak-3, Michałowski-2, Żurowski, Chłus), Dragon - Białe Koszule 11:0(Michałowski-3, Żurowski-3, Tomczak-2, Achrem, Chłus, Miękus). W grupie zajeliśmy drugie miejsce;

Tabela II grupy

1. Termoenergia -12 pkt.,

2. Dragon - 9 pkt.,

3. MOSIR - 4 pkt,

4. FC Panters - 4 pkt,

5. Białe Koszule - 0 pkt.

1/8 finału;    Dragon - Security Serwis 4:0(Jaśkiewicz-2, Tomczak, Żurowski),

1/4 finału;    Dragon - ABW Superbruk 4:1(Jaśkiewicz-2, Żurowski-2),

1/2 finału;    Dragon - Bawi 4:2(Tomczak-3, Jaśkiewicz),

Finał            Dragon - Oskar 0:2,

Był to nasz najlepszy turniej w dotychczasowych startach. W finale zagraliśmy bardzo dobre zawody. Mecz był wyrównany i rostrzygnął się w ostatnich minutach. Pierwszą bramkę straciliśmy po kombinacyjnej akcji przeciwników. Następnie sędzia za faul na Grześku Tomczaku usunął na 10 minut zawodnika Oskara. Graliśmy w przewadze prawie do końca meczu. Mając jednego zawodnika więcej zamkneliśmy naszych rywali na ich przedpolu. Jednak doświadczona drużyna Oskara bardzo dobrze się broniła. Na ostatnie minuty nasz bramkarz Mięki również uczestniczył w grze w polu, z całych sił próbując doprowadzić do remisu. Niestety jeden z przeciwników wykorzystał nasz błąd i pięknym strzałem przelobował naszego bramkarz i ustalił końcowy wynik na 2:0. Była to duża sztuka z uwagi, iż Mięki ma około 2m wzrostu.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Grzesiek Tomczak - 11 bramek,

2. Maciek Żurowski -8 bramek,

3. Artur Jaśkiewicz - 5 bramek, 

3. Adam Michałowski- 5 bramek,

W maju rozpoczeliśmy rywalizację w Turnieju Ósemek na trawniku przy ul. Włodyjowskiego. W pierwszym meczu zagraliśmy z Key Company. Wygraliśmy 5:1. Mieliśmy ułatwione zadanie gdyż na początku spotkania jeden z zawodników Key Company w sposób wybitnie niesportowy obraził słownie Grześka Chłusa. Ku naszemy zdziwieniu sędzia którym był organizator K. Maleszewski ukarał go czerwoną kartką(wtedy jeszcze nie wiedział gdzie pracujemy). Bramki zdobyli; Brzozowski, Szeretucha-2, Tomczak-2. W następnych meczach osiągneliśmy następujące wyniki; Dragon - SZIB PWG(Globart Print) 1:0(Jaśkiewicz-w momencie strzału kóry dał nam zwycięstwo bramkarz wślizgiem złamał nogę dla Jaśka. Szacun za poświęcenie), Dragon - TeqillaPub 1:2(Achrem), Dragon - SOT 1;1(Tomczak), Dragon - Przewozy Region. 2:0(Michałowski, Tomczak),Dragon - Cargo 3:1(Michałowski, Achrem, Szeretucha), Dragon - Niagara 0:3, Dragon - TeqillaPub 1:0(Tomczak), Dragon - Bawi 1:5(Chomik). W naszej lidze I miejsce zajeła Niagara, II miejsce Bawi, III miejsce Dragon. W superpucharze przegraliśmy z Sekretem 1:3(Rzepniewski).

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Grzesiek Tomczak - 5 bramek,

2. Mariusz szeretucha - 3 bramki,

3. Krzysiek Achrem - 2 bramki,

3. Adam Michałowski - 2 bramki.

W lipcu zagraliśmy kolejne mecze już w następnym turnieju organizowanym przez TSR Genticus. Oto wyniki jakie osiągneliśmy; Dragon - Termoenergia 0:1, Dragon - BB Studio 3:0(walkower), Dragon - MTC(Aptel) 2:2, karne 4:5(Jaśkiewicz, Nowik).

Jesienią zagraliśmy kolejny turniej w którym osiągneliśmy najgorszy wynik od początku uczestnictwa w rozgrywkach organizowanych przez TSR Genticus. A oto one; Dragon - El-Hurt 0:4, Dragon - Janstar 2:4(Achrem, Rzepniewski), Dragon - Oskar 1:5(Nowik), Dragon - MTC(Aptel) 1:3(Achrem), Dragon - Wika 2:3(Chłus, Szeretucha), Dragon - TeqillaPub 2:5(Michałowski, Żurowski - w życiu nie graliśmy w takim błocie). Bilans, sześć meczy, sześć porażek.

Po tak słabym występie do kolejnego turnieju który był rozgrywany na hali podchodziliśmy z dużymi obawami. Na dodatek po raz pierwszy w naszej historii zostaliśmy przydzieleni przez organizatora do ligi I w której występowały najlepsze drużyny. Liga liczyła 11 drużyn.W powszechnej opinii mieliśmy być chłopcami do bicia. Ktoś się przeliczył. Przed turniejem rozstaliśmy się z kilkoma zawodnikami. Natomiast do drużyny dołączył tylko jeden zawodnik, jak się później okazało na długie lata. Choć wyglądał nie pozornie, jego umiejętności oraz waleczność szybko przekonały nas, że będzie to duże wzmocnienie. Ponownie odstąpiliśmy od reguły i do drużyny przyjeliśmy zawodnika który nie pracował w naszej"firmie" Był nim Wojtek Kowalczuk, który w debiucie oraz w kolejnych czterech meczach zdobywał dla nas bramki. Teraz czas na relacje z rozegranych meczy; Dragon - BB Studio 3:1(Jaśkiewicz-2, Achrem), Dragon - Bawi 3:0(Achrem-2, Jaśkiewicz), Dragon - SZIB PWG 4:5(Achrem-2, Jaśkiewicz, Żurowski), Dragon - Genticus 4:3(Michałowski, Achrem, Jaśkiewicz, Kowalczuk-był to debiut Wojtka 06.11.2004r), Dragon - Oskar A 1:10(Kowalczuk), Dragon - El-Hurt 1:2(Kowalczuk), Dragon - Oskar N 2:5(Kowalczuk, Chłus), Dragon - Sekret 5:4 do przerwy 3:3(Michałowski, Achrem-3, Kowalczuk). Po tym meczu wskoczyliśmy na III miejsce w tabeli co było dużą niespodzianką. Pierwsza bramka dla nas padła po przelobowaniu bramkarza strzałem z naszego pola karnego-to takie firmowe zagranie strzelca. Następnie trzy kapitalne strzały Krzyśka Achrema oraz indywidualna akcja Wojtka Kowalczuka w ostatniej minucie meczu po której ustalił on wynik meczu na 5:4 dla nas. Wojtek pomino nie oszałamiącego wzrostu pokonał bramkarza strzałem głową. Naszą wygraną oglądał z niedowierzaniem organizator i jednocześnie trener drużyny Genticusu, którą mogliśmy zepchnąć z podium. Wiedział on, iż będą w następnej kolejce musieli wygrać z niepokonaną do tej pory ekipą Oskara N, co było wręcz niemożliwe gdyż kolejkę wcześniej Genticus przegrał z Oskarem A 11:0, (w obu składach grali ci sami zawodnicy). A jednak trener Genticusu pokazał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i jego podopieczni wygrali z Oskarem 4:2. Mecz ten widziałem i pozostawie go bez komentarza. W ostanich dwóch kolejkach graliśmy ze zmiennym szczęściem. Dragon - MTC 2:3(Michałowski-2, zabrakło nam sekund aby zremisować ten mecz), Dragon - Termoenrgia 4:1(Chłus-2, Achrem, Brzozowski, po raz pierwszy pokonaliśmy Termę i jak się okazało nie ostatni). W superpucharze tradycyjnie przegraliśmy w pierwszej rundzie. Tym razem z BSM Sienkiewicza 2:4( Kowalczuk, Jaśkiewicz). Nasze ostatnie występy w 2004 roku należy uznać za bardzo udane. Cały turniej graliśmy w 10-osobowym składzie z uwagi na kontuzję Krzyśka Nowika i Grześka Tomczaka a pomimo to udało się nam pokonać wyżej notowane zespoły (Genticus, Sekret, Termoenergia, Bawi)

Tabela I ligi Open;                               Tabela  drużyn Niezrzeszonych;

1. Oskar A - 28 pkt.                               1. Oskar N - 25 pkt.

2. Oskar N - 25 pkt.                               2. Dragon - 15 pkt.

3 Genticus - 18 pkt.                               3. Termoenergia - 10 pkt.

4. Sekret - 16 pkt.                                  4. Bawi - 10 pkt.

5. Dragon - 15 pkt.                                 5. SZIB PWG - 9 pkt.

6. MTC - 14 pkt.                                     6. El-Hurt - 7 pkt.

Najskutecznieiszymi zawodnikami byli;

1. Krzysiek Achrem - 9 bramek,

2. Wojtek Kowalczuk - 6 bramek,

2. Artur Jaśkiewicz - 6 bramek,

3. Adam Michałowski - 4 bramki,

4. Grzesiek Chłus - 3 pkt.

5. Andrzej Brzozowski - 2 bramka,

6. Maciek Żurowski - 1 bramka.

 

Rok 2005

W styczniu rozpoczeliśmy kolejny sezon w turnieju halowym. Przed tym turniejem dokonaliśmy poważnego wzmocnienia naszego zespołu. Do drużyny dołączył Piotr Maliszewski. Ten błyskotliwy zawodnik przez następne sezony nękał naszych przeciwników niekonwencjonalnymi zagraniami i wielokrotnie dawał nam zwycięstwo. Dragon - Niemamocni 1:2(Tomczak), Dragon - Bawi 1:1(Tomczak), Dragon - KPK 7:0(Kowalczuk-3, Tomczak-2, Jaśkiewicz-2), Dragon - Big Star 3:1(Kowalczuk-2, Nowik), Dragon - Termoenergia 0:3, Dragon - Wika 3:2(Tomczk-2, Kowalczuk), Dragon - Key Company 3:0(Michałowski, Maliszewski, Tomczak), dragon - El-Hurt 0:7, Dragon - Wika 6:1(Chłus-3, Jaśkiewicz, Miękus, Michałowski), Dragon - Nowe Miasto 2:0, Dragon - BB Studio 0:1,  

W marcu wystartowaliśmy w II Turnieju Halowym. Trafiliśmy do grupy III. Oto wyniki; Dragon - Bawi 1:3(Kowalczuk), Dragon - Telmex 7:0(Jaśkiewicz-3, Maliszewski-2, Kowalczuk), Dragon - Dezele 2:0(Michałowski, Tomczak), Dragon - Biała 2:1(Michałowski-2), Dragon - Niemamocni 1:1(Jaśkiewicz), Dragon - Wika 1:1(Maliszewski), Dragon - BSM Sienkiewicza 0:3,  

W maju rozpoczeliśmy rywalizację na trawie w Turnieju Ósemek. Tym razem na Włókniarzu. Przed tym turniejem w końcu po długich podchodach zrealizowaliśmy nasz główny cel transferowy. Do naszego zespołu doszedł nowy zawodnik, z którym wiązaliśmy duże nadzieje. Był to nasz kolega z pracy Marek Koroś, który do tej pory reprezentował barwy Niagary. Jego debiut przypadł na pierwszy mecz w turnieju w którym rywalizowaliśmy z Telmexem. Dragon - Telmex 0:5 - oto komentarz z tego meczu zamieszczony na stronie internetowej TSR Genticus, pod tytułem "Pobili Policjantów" "W inauguracyjnym meczu III-go Turnieju Ósemek piłkarze Telmexu nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z drużyną Dragona. Rozbili ją aż 5:0, ale mieli w tym dziele bardzo ułatwione zadanie a to za sprawą samych policjantów. Nie dość, że przyszli oni na mecz tylko w 8-osobowym składzie, bez zmienników, to jeszcze w 9 min. za wybitnie niesportowe zachowanie czerwoną kartkę ujrzał ich bramkarz Sebastian Miękus, a w II połowie karę 15 minut (również za niesportowe zachowanie) otrzymał Marek Koroś, który opuścił boisko i poszedł sobie do szatni, nie czekając nawet na ponowne wejście, do którego miał prawo, gdyż Dragon szybko stracił bramkę i kara skróciła się z 15 do 5 minut"  - jak widać początki Korka w nasze drużynie nie były łatwe. Ale już w drugim swoim występie potwierdził swoje nie małe możliwości i dał nam wygraną. Dragon - Prohibicja 3:1(Koroś-2, Normantowicz), Dragon - Termoenergia 0:5, ale nas zleli! Na ten mecz ściągneliśmy specjalnie Pawlaka. Nic to nie dało. Dragon - Key Company 1:3(Koroś) w tym meczu po raz kolejny organizator który na nasze nieszczęście sędziował nasz kolejny mecz pokazał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W przerwie meczu jeden z zawodników rywali wyzwał Pyłka(wulgaryzmy pierwsza klasa), jednak pan sędzia nie reagował na jego zachowanie, dzielnie zbierał kamyki. Zareagował natychmiast w momencie gdy Pyłek zbliżył się do chama który go obraża i poprosił go aby przestał bo da mu klapsa. Wszyscy znamy Pyłka, człowieka trudno wyprowadzić z równowagi. A tu nagle wkracza dzielny pan sędzia i pokazuje ku zdziwieniu wszystkich czerwoną kartkę dla Pyłka. Konsternacja!!! Pyłek z dużym zdziwieniem patrzył na sędziego i ze spokojem skierował się do szatni. Jednak pan sędzia nie dał za wygrana i pobiegł za Pyłkiem, aż do wejścia na halę Włókniarz(kawałek drogi od boiska) i w sposób ordynarny go prowokował. Cierpliwość naszego zawodnika w końcu go opuściła i w kilku słowach skomentował zachowanie tego pana, za co ujrzał wszystkie kolory kartek(niczym tęcza). Później ponakładał na drużynę jakieś kary finansowe. Zapomniał tylko o sobie. Właśnie takie zachowania organizatora zaowocuje późniejszą decyzją, iż nie będziemy grali w turniejach organizowanych przez tego pana. W następnym meczu pokonaliśmy aktualnych mistrzów grając w siedmioosobowym składzie. Dragon - El-Hurt 1:0(Michałowski), Dragon - Telmex (0:3 walkower - pan organizator zawiesił Pyłka i po raz kolejny zapomniał nas o tym powiadomić i dał walkower. W zamian anulował karę pieniężną), Dragon - Termoenergia 0:0, Dragon - Prohibicja 1:2(Koroś), Dragon - Key Company 4:2(Kowalczuk-2,Tomczak, Normantowicz), Dragon - El-Hurt 1:1(Tomczak). W superpucharze odpadliśmy tym razem w II rundzie. Dragon - Simonteamem 2:1(Michałowski, Kowalczuk), Dragon - Genticus 0:0.

Tabela

1. Termoenergia - 26 pkt.  24:3
2. Telmex - 16 pkt.  22:16
3. Key Company - 15 pkt. 18:21
4. Prohibicja - 13 pkt.  19:15
5. Dragon - 11 pkt.  11:22
6. Elhurt-Elmet - 5 pkt.  8:25

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Marek Koroś - 4 bramki - udany debiut w naszych barwach.

2. Wojciech Kowalczuk - 3 bramki,

3. Grzesiek Tomczak - 2 bramki,

3. Darek Normantowicz - 2 bramki - grał w naszej drużynie tylko w tym turnieju.

3. Adam Michałowski - 2 bramka.

We wrześniu przystąpiliśmy do kolejnego turnieju na trawie. Po nie udanym poprzednim turnieju postanowiliśmy dokonać zmiany w naszym ustawieniu. Zamieniliśmy pozycjami Miękiego z Jaśkiem. Jasiek w ostanich meczach zatracił swoją skuteczność a bardzo dobrze radził sobie na bramce. Czas pokazał, że było to dobre posunięcie, gdyż Mięki zdobywał ważne bramki a Jasiek potrafił zachować czyste konto w kilku meczach.Oto nasze wypociny; Dragon - Browar 2:0(Michałowski, Maliszewski),  Dragon - Bawi 6:0(Michałowski-2, Maliszewski, Nowik, Żurowski, Roszkowski), Dragon - Niemamocni 2:2(Michałowski, Maliszewski), Dragon - Altrans 4:2(Maliszewski, Chłus, Miękus, Michałowski), Dragon - El-Hurt 1:2(Miękus), Dragon - Key Company 3:0(Chłus, Żurowski, Maliszewski). Zajeliśmy III miejsce w tym turnieju.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Piotr Maliszewski - 5 bramek,

1. Adam Michałowski - 5 bramek,

2. Maciek Żurowski - 2 bramki,

2. Sebastian Miękus -2 bramki.

2. Grzesiek Chłus - 2 bramki.

28 października rozpoczeliśmy rywalizację w turniej halowy; Dragon - Wika 4:1(Tomczak, Miękus, Kowalczuk), Dragon - Telmex 4:0(Chłus-2, Kowalczuk, Maliszewski), Dragon - Key Company 1:0(Brzozowski), Dragon - El-Hurt 0:0, Dragon - Bawi 3:2(Żydowicz-2, Nowik), Dragon - Termoenergia 0:0, Dragon - Wika 2:0(Jaśkiewicz-2), Dragon - Telmex 5:1(Tomczak-2, Nowik, Brzozowski, Jaśkiewicz), Dragon - Termoenergia 0:2, Dragon - Genticus SS 0:3

Tabela końcowa ligi;

1. Termoenergia - 21pkt.  22:10
2. Dragon -  20pkt.  19:7
3. Telmex -  13pkt.  23:24
4. Key Company - 10pkt.  16:24.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Grzesiek Tomczak - 3 bramki,

1. Artur Jaśkiewicz - 3 bramki,

2. Andrzej Brzozowski - 2 bramki, 

2. Wojtek Kowalczuk - 2 bramki,

2. Grzesiek Chłus - 2 bramki,

 

Rok 2006.

Nowy sezon rozpoczeliśmy turniejem halowym rozgrywanym na hali Włókniarz w sześcioosobowych składach(5+bramkarz). Dragon - Vox Populi 11:2(Tomczak-3, Jaśkiewicz-3, Kowalczuk-2, Chłus-2, Maliszewski), Dragon - Telmex 8:1(Kowalczuk-3, Jaśkiewicz-3, Achrem, Tomczak), Dragon - KPKM 8:2(Tomczak-3, Maliszewski-2, Kowalczuk-2, Nowik), Dragon - ZHP 4:2(Tomczak-2, Maliszewski, Kowalczuk), Dragon - Jaga 7:1(Dąbkowski-3, Michałowski-2, Jaśkiewicz, Tomczak), Dragon - Savona 4:3(Kowalczuk-2, Jaśkiewicz, Dąbkowski), Dragon - Elektrociepłownia 3:4(Jaśkiewicz, Kowalczuk, Miękus - był to mecz półfinałowy, a sędzia stojąc na lini środkowej uznał czwartego gola przy wyniku 3:3 dla Termy na minutę przed końcem meczu, piłka została wybita przez Grześka Chłusa przed linią bramkową. Cóż sędzia zawsze ma racje! ), Dragon - Telmex 4:6(Tomczak-2, Miękus-2). Dragon - ZETO 1:0(Maliszewski), Dragon - Chrobry 2:2(Achrem, Tomczak). Zajeliśmy III miejsce w lidze za Termoenergią i zwycięskim Telmexem.  

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Grzesiek Tomczak - 13 bramek,

2. Artur Jaśkiewicz  - 9 bramek,

3. Wojtek Kowalczuk - 6 bramek,

4. Piotrek Maliszewski - 5 bramek,

5. Piotr Dąbkowski - 4 bramki,

6. Sebastian Miękus - 3 bramki,

Kolejny turniej halowy na również rozegraliśmy na Włókniarzu. W naszych barwach zadebiutował Robert Rogowski ps. Robuś77 i pokazał, że umie trafiać do bramki przeciwnika oraz gościnnie brankarz Mariusz Mojsa i Krzysiek Guziejko. Dragon - Savona 0:0, Dragon - Oskar 1:2(Miękus), Dragon - Browar 7:0(Rogowski-3, Chłus-2, Kowalczuk, Nowik), Dragon - Bobry 2:1(Kowalczuk, Michałowski), Dragon - El-Hurt 0:2, Dragon - Wika 3:4(Rogowski-2, Guziejko),

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Robert Rogowski - 5 bramki,

2. Wojtek Kowalczuk - 2 bramki,

2 Grzesiek Chłus - 2 bramki,

Turniej Ósemek; Dragon - El-Hurt 4:3(Kowalczuk-2, Tomczak, Rogowski), Dragon - Termoenergia 1:1(Michałowski), Dragon - Key Company 2:1(Miękus,Guziejko), Dragon - Bawi 2:4(Nowik, Rogowski), Dragon - Telmex 4:1(Brzozowski, Rogowski, Kowalczuk, Chomik), Dragon - Niagara 2:2(Rogowski-2), Dragon - Termoenergia 2:2(Tomczak, Guziejko),

Tabela Ligowa

1. Bawi - 24pkt.  42:19
2. Elektrociepłownia - 17pkt.  33:18
3. Dragon - 12pkt. 18:18
4. Elhurt-Elmet - 7pkt.  27:36

5. Niagara Gryf Pub - 8pkt  22:26
6. Key Company - 5pkt.  18:27
7. Telmex - 3pkt.  11:27

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Robert Rogowski - 5 bramek,

2. Wojtek Kowalczuk 3 bramki,

3. Krzysiek Guziejko - 2 bramki,

3. Grzesiek Tomczak- 2 bramki,

W lipcu rekreacyjnie zagralismy w Mundialu TSR Genticus. Dragon - Promil 2:2 karne 3:1(Kowalczuk, Achrem), Dragon - Termoenergia 3:5(Achrem-2, Tomczak), Dragon - Savona 4:0(Miękus-2, Jaśkiewicz, Maliszewski), Dragon - Data Niemamocni 3:0(Miękus, Achrem, Brzozowski), Dragon - SZIB PWG 3:3(Miękus-2, Tomczak), Dragon - Chrobry 10:0(Miękus-2, Żurowski-2, Michałowski-2, Achrem, Nowik, Tomczak, Koroś), Dragon - Oskar 0:4, Dragon - Termoenergia 2:5(Achrem, Jaśkiewicz).

Wrzesień to kolejny nasz start w lidze Ósemek TSR Genticus. Dragon - Telmex 2:1(Michałowski-2), Dragon - SZIB PWG 2:3(Nowik, Maliszewski), Dragon - Promil 3:2(Tomczak, Maliszewski, Hyżyk), Dragon - Bawi 2:2 karne 3:2(Rogowski-2), Dragon - Oskar 1:9(Hyżyk), Dragon - SZIB PWG 1:8(Jaśkiewicz). 

W pażdzierniku zagraliśmy w krótkim turnieju halowym na Włókniarzu. Do drużyny dołączył Tomek Stefanowicz; Dragon - NET 4:0(Stefanowicz, Jaśkiewicz, Hyżyk, Tomczak), Dragon - Szakale 6:4(Michałowski-4, Tomczak-2), Dragon - Honda 4:4 karne 6:7(Tomczak, Chłus, Kowalczuk, Stefanowicz),

W pażdzierniku skontaktował sie z nami Leszek Łuckiewicz i zaproponował udział w rozgrywkach III ligi futsalu. Liga była organizowana pod patronatem Podlaskiego ZPN. Przyjeliśmy zaproszenie i 22 poździernika zadebiutowaliśmy w rozgrywkach Podlaskiej III Lidze Futsalu. Do rozgrywek zgłosilo się 12 zespołów. Mecze odbywały się na hali Włókniarza na zasadach obowiązujących jak w profesjonalnym futsalu. Uzyskaliśmy następujące wyniki;  Dragon - Savona 4:2(Tomczak-2, Achrem, Maliszewski), Dragon - Soccer Białystok 2:6(Kowalczuk, Klimkowski), Dragon - Żubry Zambrów 2:1(Rogowski-2), Dragon - SZIB PWG 0:3, Dragon - Data Niemamocni 1:4(Tomczak), Dragon - Telmex 2:2(Achrem, Kowalczuk), Dragon - El-Hurt 0:1, Dragon - 3:1(Michałowski-2, Achrem), Dragon - Key Company 3:3(Tomczak, Chłus, Rogowski), Dragon - Podlasie U-20 białystok 1:2(Miękus), Dragon - Rudnia Zabłudów 2:2(Chłus, Tofilku), Dragon - Savona 3:2(Michałowski, Maliszewski, Kowalczuk), Dragon - Soccer Białystok 5:0 walkower, Dragon - Żubry Zambrów 2:3(Klimkowski, Koroś), Dragon - SZIB PWG 2:3(Miękus, Kowalczuk), Dragon - Data Niemamocni 5:3(Michałowski-2, Klimkowski-2, Rogowski), Dragon - Telmex 3:1(Maliszewski, Kowalczuk, Chłus), Dragon - El-Hurt 2:4(Achrem-2, Maliszewski, Miękus), Dragon - Wika 4:1(Maliszewski, Michałowski, Kowalczuk, Tomczak), Dragon - Key Company 1:3(Chłus), Dragon - Podlasie U-20 Białystok 1:7(Klimkowski), Dragon - Rudnia Zabłudów 4-2(Koroś-2, Tofiluk, Achrem).

Tabela III Ligi Futsalu sezonu 2006/07.

  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. SZiB PWG Białystok 22 52 16 4 2 91-28 9 1 1 53-12 7 3 1 38-16            
2. Podlasie U-20 Białystok 22 50 15 5 2 93-39 9 2 0 56-14 6 3 2 37-25            
3. Rudnia Zabłudów 22 48 15 3 4 89-46 6 2 3 41-19 9 1 1 48-27            
4. Telmex Białystok 22 45 14 3 5 85-44 7 2 2 42-20 7 1 3 43-24            
5. Żubry Zambrów 22 38 12 2 8 78-65 6 1 4 30-36 6 1 4 48-29            
6. Key Company Białystok 22 33 10 3 9 80-73 7 1 3 40-27 3 2 6 40-46            
7. Dragon Białystok 22 29 9 2 11 51-56 5 2 4 30-22 4 0 7 21-34            
8. Elhurt-Elmet Białystok 22 24 8 0 14 66-95 4 0 7 41-60 4 0 7 25-35            
9. Data Niemamocni Białystok 22 22 7 1 14 61-99 4 0 7 35-46 3 1 7 26-53            
10. Soccer Białystok 22 19 6 1 15 51-98 5 0 6 31-42 1 1 9 20-56            
11. Savona Pizza Białystok 22 18 5 3 14 51-86 2 3 6 23-47 3 0 8 28-39            
12. Wika Białystok 22 4 1 1 20 30-97 1 0 10 17-42 0 1 10 13-55

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Wojtek Kowalczuk - 6 bramek,

1. Krzysiek Achrem - 6 bramek,

1. Adam Michałowski - 6 bramek,

2. Piotr Maliszewski - 5 bramek,

2. Grzesiek Tomczak - 5 bramek,

 

Rok 2007.

Równocześnie grając w III Lidze Futsalu zagraliśmy także w dwóch turniejach halowych organizowany przez TSR Genticus na Włókniarzu. Dragon - ALBA 7:1(Miękus-3, Kowalczuk-2, Nowik, Achrem), Dragon -Szakale 4:4(Jaśkiewicz, Michałowski, Stefanowicz, Miękus), Dragon - Top Auto 7;3(Miękus-3, Michałowski-2, Chłus, Tomczak), Dragon - ZHP 0:3,  Dragon - Bawi 3:4(Tomczak-2, Maliszewski), Dragon - Drewno 0:3, Dragon - Niemamocni 5:1(Dąbkowski-2, Michałowski-2, Achrem, Maliszewski), Dragon - Bawi 2:2 karne 1:4(Nowik, Kowalczuk), Dragon - Bawi 3:2(Michałowski, Kowalczuk), Dragon - Genticus 4:4(Michałowski-3, Kowalczuk), Dragon - Top Auto 2:3(Miękus, Nowik), Dragon - Biała 9:1(Nowik-3, Maliszewski-2, Dąbkowski-2, Jaśkiewicz-2), Dragon - Kolor Taxi 10:1(Nowik Jarek-3, Kowalczuk-3, Achrem-3, Maliszewski), Dragon - Kindziuk 2:0(Achrem, Michałowski), Dragon - NET 4:1(Nowik-3, Nowik Jarek),  zakończyliśmy zmagania na hali wygrywając II ligę. 

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Adam Michałowski - 10 bramek,

2. Sebastian Miękus - 8 bramek,

3. Wojtek Kowalczuk - 6 bramek, 

3. Krzysiek Achrem - 6 bramek,

W maju organizator TSR Genticus po raz pierwszy wynają boisko ze sztuczną murawą na MOSPie. Gra na takiej murawie była czystą przyjemnością. Trafiliśmy do I ligi. Dragon - Bawi 9:2(Rudzewicz-3, Jaśkiewicz-3, Michałowski-3), Dragon - Genticus 1:5(Stefanowicz), Dragon - MTC 6:2(Jaśkiewicz-3, Tomczak, Rudzewicz, Kowalczuk), Dragon - Kindziuk 2:3(Nowik Jarek, Achrem), Dragon - Oskar 0:3, Dragon - Termoenergia 2:5(Miękus, Dąbkowski), Dragon - Niagara 2:4(Michałowski, Nowik), Dragon - Bart Pack 5:8(Rogowski-2, Achrem-2, Dąbkowski), Dragon - Telmex 2:4(Tomczak, Jaśkiewicz). W superpuczharze trafiliśmy na Oskara i przegraliśmy 0:6.

Tabela końcowa I ligi;

1. Oskar - 27pkt.  61:17
2. Kindziuk PMB - 19pkt.  38:24
3. Elektrociepłownia - 17pkt. 36:22
4. Genticus Z. Wzgórza - 16pkt.  49:42
5. Bart Pack - 15pkt.  47:37
6. Telmex - 13pkt.  27:30
7. Gryf Pub Niagara - 11pkt.  37:42
8. Dragon - 6pkt.  29:36
9. Bawi - 4pkt.  17:44
10. MTC Plus - 3pkt.  14:61.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Artur Jaśkiewicz - 7 bramek,

2. Adam Michałowski - 4 bramki,

3. Krzysiek Achrem - 3 bramki,

Na jesień przystąpiliśmy ponownie do rozgrywek III Ligi Futsalu. Za nami był już debiutancki sezon i z nowymi doświadczeniami przystąpowaliśmy do rozgrywek które większość zawodników bardziej ceniła od turniejów organizowanych przaz Genticus. Bez porównania była sama organizacja meczy, poziom sędziowania oraz jasne przepisy które obowiązują na całym świecie bez jakichkolwiek udziwnień wprowadzanych przez organizatora. Oto nasze wyniki; Dragon - Unipasz Siemiatycze 4:2(Achrem-2, Chłus, Koroś), Dragon - Słoneczny Stok B-stok 2:4, Dragon - FC Grabówka 3:5, Dragon - Squadaki B-stok 6:4, Dragon - Rudnia Zabłudów 7:2, Dragon - Promień Mońki 2:9, Dragon - Telmex 7:3, Dragon - Stolar Suwałki 1:3, Dragon - El-Hurt 1:3, Dragon - Unipasz Siemiatycze 7:7, Dragon - Słoneczny Stok B-stok 3:6, Dragon - Squadaki B-stok 5:0 walkower, Dragon - FC Grabówka 2:3, Dragon - Rudnia Zabłudów 5:5, Dragon - Promień Mońki 3:5, Dragon - Telmex 4:9, Dragon - Stolar 1:1, Dragon - El-Hurt 2:2,

Tabela III Ligi Futsalu sezon 2007/08.

  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. Słoneczny Stok Białystok 18 41 13 2 3 66-33 8 1 0 32-8 5 1 3 34-25            
2. Stollar Suwałki 18 36 11 3 4 59-37 5 2 2 25-20 6 1 2 34-17            
3. Elhurt-Elmet Białystok 18 35 11 2 5 71-40 6 1 2 38-18 5 1 3 33-22            
4. Promień Mońki 18 32 10 2 6 84-69 6 0 3 49-33 4 2 3 35-36            
5. Rudnia Zabłudów 18 31 10 1 7 77-68 4 1 4 37-38 6 0 3 40-30            
6. Telmex Białystok 18 22 7 1 10 80-86 3 1 5 44-43 4 0 5 36-43 2 3 1 0 1 17-15
7. FC Grabówka 18 22 6 4 8 79-89 4 2 3 49-37 2 2 5 30-52 2 3 1 0 1 15-17
8. Dragon Białystok 18 19 5 4 9 65-73 2 2 5 35-41 3 2 4 30-32            
9. Unipasz Siemiatycze 18 17 5 2 11 73-86 2 0 7 25-43 3 2 4 48-43            
10. Squadaki 2007 Białystok 18 4 1 1 16 22-95 1 1 7 15-46 0 0 9 7-49

Oto komentarz po naszym meczu z Rudnią w Zabłudowie jaki zamieścił organizator rozgrywek;

Jedyne niedzielne spotkanie w KAJASPORT III lidze futsalu dostarczyło bardzo wielu emocji. Po wyrównanym, pełnym walki meczu, Rudnia Zabłudów zremisowała we własnej hali z Dragonem Białystok 5:5. Oba zespoły popełniały sporo fauli, przez co w pierwszej i drugiej połowie sędziowie podyktowali kilka przedłużonych karnych.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna gości, która szybko wypracowała sobie dwubramkową przewagę. Pod koniec I połowy inicjatywę przejęli zawodnicy Rudni. Strzelili oni trzy bramki, a w między czasie nie wykorzystali jeszcze dwóch karnych z 10 metrów. Prowadzenie widocznie uśpiło gospodarzy, ponieważ na początku drugiej części spotkania pozwolili strzelić sobie trzy bramki, nie strzelając w tym czasie ani jednej. Piłkarze z Zabłudowia nie poddawali się jednak i na cztery minuty przed końcem zdobyli kontaktowego gola, a dwie minuty później zdołali doprowadzić do remisu.
Po meczu goście mieli ogromne pretensje do jednego z arbitrów, którego decyzje - ich zdaniem - wypaczyły wynik spotkania.


Rudnia Zabłudów - Dragon Białystok 5:5 (3:2) bramki: Zajkowski 4, Kuźma - Tofiluk, Świętochowski, Maliszewski, Rogowski. Żółte kartki: Mularczyk (Rudnia), Klimowski, Woronowicz (Dragon). Sędziowali: Grzegorz Kozłowski, Marcin Adamski. Trzeci sędzia: Paweł Dąbrowski.
Rudnia: Węcławski, Kiercul, Mularczyk, Bidelski, Zajkowski, Waluk, Maziejko, Kuźma, Zimnoch, Tchórznicki.
Dragon: Świętochowski, Tofiluk, Maliszewski, Rogowski, Jaśkiewicz, Michałowski, Chłus, Achrem, Miękus, Klimkowski, Woronowicz, Rudzewicz.

 

Rok 2008.

W tym sezonie by spełnić wymogi organizatora II ligi futsalu, musieliśmy założyć stowarzyszenie. Z pomocą przyszedł Robuś77(Robert Rogowski), który ogarną ten temat i połączyliśmy się ze Stowarzyszeniem KOS-1984 Rutki. W ten sposób powstała drużyna o nazwie Dragon KOS-1984 Rutki która została dopuszczona do rozgrywek ligowych. Był to nasz trzeci sezon w II lidze futsalu. Zamieściłem również komentarze pomeczowe organizatora rozgrywek.

MOKS II Słoneczny Stok - Dragon KOS 1984 Rutki 12:5 (7:3) bramki: Citko Adrian 3, Lewończuk Konrad 3, Ostaszewski Marek 3, Giczan Łukasz, Roszkiewicz Dominik, Muczyński Rafał‚ - Miękus Sebastian, Klimkowski Tomasz, Maliszewski Piotr, Jaśkiewicz Artur, Rogowski Robert Żółte kartki: Lewończuk Konrad, Kołuszkiewicz Krzysztof - Tofiluk Piotr. dziowali: Sarosiek, Czarniecki, Chrzanowski.

Dragon KOS 1984 Rutki: Świętochowski, Tofiluk, Maliszewski Piotr, Kowalczuk, Rogowski, Jaśkiewicz, Miękus, Klimkowski, Koroś, Sokół‚ Woronowicz, Augustyńczyk, Maliszewski Krzysztof, Mieńko.

Ekipa rezerw Słonecznych, w której barwach wystąpiło kilku graczy mających za sobą mecze w I lidze zademonstrowała grę, której dotąd nie oglądano na lokalnych parkietach. MOKS zaskoczył‚ rywali zwłaszcza pomysłowymi schematami rozgrywania stałych fragmentów gry, po których strzelił 5 z 12 goli. Dragon, którego znakiem rozpoznawczym w podlaskim futsalu była solidna gra w defensywie momentami był bezradny. A Słoneczni szaleli na parkiecie prezentując kilka pomysłowych akcji w ofensywie oraz agresywny pressing. Dowodzeni przez Adama Michałowskiego piłkarze Dragona (w tym sezonie występują dodatkowo pod nazwą KOS 1984 Rutki) byli kompletnie zaskoczeni i dopiero, gdy pewni siebie Słoneczni zaczęli eksperymentować i prezentować jeszcze nie udoskonalone schematy taktycznie nawiązywali równorzędną walkę. - Zrobili ogromny postęp w porównaniu do ubiegłego sezonu i są naprawdę dużo mocniejsi. Przewyższają nas o klasę. Widać już że przygotowali się do I ligi i mają już podstawy by skutecznie walczyć z mocniejszymi rywalami. A przecież z nami nie grali wszyscy najlepsi zawodnicy MOKS-u - mówił trener Michałowski.

 

Dragon KOS-1984 Rutki - FC GRABÓWKA 3:2 (2:1) bramki:Klimkowski Tomasz, Maliszewski Krzysztof, Tofiluk Piotr - Kossyk Michał, Krasucki Krzysztof, dziowali: Adamski, Bilmin, Pisarczyk.

Dragon KOS 1984 Rutki: Świętochowski Tomasz, Tofiluk Piotr, Maliszewski Piotr, Kowalczuk Wojciech, Michałowski Adam, Klimkowski Tomasz, Koroś Marek, Borowski Adam, Maliszewski Krzysztof, Augustyńczyk Marek. 

W piątkowy wieczór rozpoczęła się druga kolejka II ligi futsalu. Pierwszym meczem tej kolejki był mecz pomiędzy drużyną Dragon KOS-1984 Rutki a KS ELMIR Grabówka, którym górą była ekipa Rutek (dawniej Dragona).Cały mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Klimkowski Tomasz w 6 minucie i 10 sekundzie, do wyrównania dziesięć minut później doprowadził Kossyk Michał. Bramkę 50 sekund przed końcem strzelił Maliszewski Piotr i drużyna gospodarzy na przerwę schodziła prowadząc 2:1. W 10 minucie drugiej połowy wynik podwyższył Tofiluk Piotr, ale po niespełna minucie bramkarza gospodarzy pokonał Krasucki Krzysztof.

 

ŻUBR Drohiczyn - Dragon KOS-1984 Rutki 5:10 (4:3) bramki:Stasiuk Daniel, Paderewski Grzegorz 3, Sorokosz Paweł - Tofiluk Piotr, Chłus Grzegorz, Klimkowski Tomasz 3, Maliszewski Krzysztof 2, Miękus Sebastian, Maliszewski Piotr 2, Żółte kartki: Krasnodębski Kamil - Poplawski Mirosław, Chłus Grzegorz, dziowali: Chrzanowski P, Adamski, Chrzanowski M.

Dragon KOS 1984 Rutki: Mieńko, Tofiluk, Chłus, Klimkowski, Maliszewski Krzysztof, Maliszewski Piotr, Miękus, Rudzewicz, Woronowicz, Michałowski,

 

MOSiR PROMIEŃ Mońki - Dragon KOS-1984 Rutki 5:6 (3:2) bramki:Studniarek Łukasz 1, Studniarek Mateusz 2, Bagiński Łukasz 2 - Rogowski Robert, Chłus Grzegorz, Maliszewski Krzysztof, Kilmkowski Tomasz, Koroś Marek, Sokół Paweł‚ Żółta kartka: Studniarek Łukasz, dziowali: Kostko D, Jabłonowski, Chrzanowski M.

Dragon KOS 1984 Rutki: Mieńko, Rogowski, Chłus, Maliszewski K, Klimkowski, Koroś, Sokół, Kowalczuk, Michałowski, Maliszewski P.

 

RUDNIA Zabłudów - Dragon KOS-1984 Rutki 12:3 (7:1) bramki:Leończuk Jarosław 4, Zajkowski Paweł  2, Kuźma Paweł 2, Zimnoch Karol, Samsonowicz Piotr, Wacławski Robert, Maliszewski Piotr (sam.) - Kowalczuk Wojciech, Klimkowski Tomasz, Koroś Marek. Żółta kartka: Chłus Grzegorz. Sędziowali: Szuzbda, Pisarczyk, Zasowski.

Dragon KOS 1984 Rutki: Mieńko,Jaśkiewicz, Chłus, Kowalczuk, Koroś, Maliszewski P, Tofiluk, Klimkowski, Achrem, Woronowicz, Augustyńczyk, Maliszewski K, Sokół.

 

Dragon KOS-1984 Rutki - UKS MECHANIAK Białystok 10:6 (4:3) bramki:Klimkowski Tomasz 3, Maliszewski Piotr, Koroś Marek 2, Michałowski Adam, Rogowski Robert, Tofiluk Piotr, Kowalczuk Wojciech - Bukłaha. Kesler, Zdanuczyk. Żółte kartki: Sokólski, Santarek, Zdanuczyk - Mieńko. dziowali: Przemysław Sarosiek, Jerzy Czarniecki, Daniel Breńko.

Dragon KOS 1984 Rutki:Świętochowski, Klimkowski, Maliszewski P, Koroś, Rogowski, Tofiluk, Kowalczuk, Jaśkiewicz, Miękus, Rudzewicz, Achrem, Augustyńczyk.

 

ELHURT Helios Białystok - Dragon KOS-1984 Rutki 7:2 (2:1) bramki: Dzierżko 4, Dąbrowski 2, Wiszowaty - Rogowski, Maliszewski sędziowali: Jabłonowski, Tokarewicz, Chrzanowski.

Dragon KOS 1984 Rutki: Świętochowski, P. Maliszewski, K. Maliszewski P, Michałowski, Rogowski, Borowski, Klimkowski, Mieńko.

Pierwsza połowa spotkania była raczej wyrównana. Wiszowaty zdobył‚ bramkę strzelając w okienko prawie z połowy boiska. KOS 1984 Rutki wyrównał, ale przed przerwą na 2:1 podwyższył Marcin Dzierżko. W II połowie Elhurt grał płynniej i lepiej, a jak już Dragon miał bramkowe okazje to dobrze bronił Jendruczek i stąd tak wysoki wynik. Za wysoki trochę ..

 

DRAGON KOS-1984 Rutki - K&A s.c. Białystok 5:8 (3:1) bramki: Chłus Grzegorz 2, Maliszewski Krzysztof 3 - Nawrocki Grzegorz, Grzanka Michał 2, Marczuk Cezary, Spychała Grzegorz 3, Tomczyk Kamil. Żółte kartki: Archem Krzysztof - Frąckiel Kamil, Marczuk Cezary. dziowali: Adamski, Chrzanowski M, Szubzda

Dragon KOS 1984 Rutki: Mieńko, Kowalczuk, Maliszewski K, Archem, Jaśkiewicz, Świętochowski, Chłus.

 

KS ELMIR Grabówka - Dragon KOS-1984 Rutki 1:3 (1:1) bramki:Kropiewnicki Kamil - Rogowski Robert 2, Maliszewski Piotr. Żółte kartki: Kropiewnicki Kamil, Łosiewicz Mateusz. Czerwona kartka: Choroszewicz Mariusz.  dziowali: Kostko D, Kiełczewski, Pisarczyk

Dragon KOS 1984 Rutki; Świętochowski, Achrem, Chłus, Maliszewski K, Woronowicz, Tofiluk, Rećko, Sokół,

  

Dragon KOS-1984 Rutki - ŻUBR Drohiczyn 9:2 (5:1) bramki:Achrem Krzysztof 2, Woronowicz Adam, Rećko Adam, Klimkowski Tomasz 3, Tofiluk Piotr, Rogowski Robert - Dawidziuk Krystian, Mantur Patryk. Żółte kartki: Klimkowski Tomasz, Tofiluk Piotr. dziowali: Gleń, Czarniecki, Chrzanowski P.

Dragon KOS 1984 Rutki: Mieńko, Tofiluk, Chłus, Klimkowski, Miękus, Kowalczuk, Rogowski, Archem, Rećko, Woronowicz

 

UKS Dojlidy Białystok - Dragon KOS-1984 Rutki 7:11 (3:6) bramki:Kiełkucki Karol 3, Korotkiewicz Konrad 2, Borowik Marcin, Cichoń Paweł - Maliszewski Krzysztof 3, Miękus Sebastian 3, Chłus Grzegorz, Maliszewski Piotr 2, Tofiluk Piotr, Rećko Adam. dziowali: Sarosiek, Chrzanowski M, Chrzanowski P

Dragon KOS 1984 Rutki: Kropiewnicki, Tofiluk, Maliszewski P, Kowalczuk, Michałowski, Chłus, Miękus, Maliszewski K, Woronowicz, Rećko, Mieńko

 

UKS Mechaniak - Dragon KOS-1984 Rutki 11:7 (2:2) bramki:Łucyk Paweł 5, Pyłkowski Piotr, Bukłaha Daniel 4, Marczyk Andrzej - Klimkowski Tomasz 2, Maliszewski Piotr 2, Rogowski Robert 2, Maliszewski Krzysztof. Żółte kartki: Bukłaha Daniel, Pyłkowski Piotr, Marczyk Andrzej - Chłus Grzegorz, Klimkowski Tomasz. Czerwona kartka: Kesler Maciej. dziowali: Kiełczewski, Chrzanowski M, Pisarczyk.

Dragon KOS 1984 Rutki; Kropiewnicki, Chłus, Tofiluk, Jaśkiewicz, Maliszewski K, Maliszewski P, Klimkowski, Sokół, Achrem, Augustyńczyk, Rogowski, Miękus,

 

Dragon KOS-1984 Rutki - MOKS II Słoneczny Stok 5:5 (2:2) bramki:Kowalczuk Wojciech, Rogowski Robert 2, Chłus Grzegorz, Maliszewski Piotr - Szczawiński Karol, Lewończuk Konrad, Giczan Łukasz. dziowali: Adamski, Pisarczyk, Chrzanowski P

KOS 1984 Rutki: Świętochowski, Maliszewski P, Tofiluk, Rogowski, Chłus, Woronowicz, Kowalczuk

 

Dragon KOS 1984-Rutki - MOSiR PROMIEŃ Mońki 6:6 (1:3) bramki:Rogowski, Tofiluk, Woronowicz, Maliszewski K, Maliszewski P, Rećko - Bagiński 3, Woronowicz 3. dziowali: Pisarczyk, Chrzanowski M, Breńko.

Dragon KOS 1984 Rutki; Kropiewnicki, Tofiluk, Woronowicz, Kowalczuk, Maliszewski K, Maliszewski P, Rogowski, Rećko, Rudzewicz, Michałowski, Klimkowski, Tomczak,

 

Dragon KOS-1984 Rutki - RUDNIA Zabłudów 3:3 (0:0) bramki:Maliszewski Piotr, Woronowicz Adam 2 - Zimnoch, Samsonowicz, Leończuk. Żółte kartki: Maliszewski P, Archem, Woronowicz - Zimnoch. dziowali: Chrzanowski P, Breńko, Chrzanowski M.

Dragon KOS 1984 Rutki; Świętochowski, Woronowicz, Achrem, Kowalczuk, Maliszewski P, Koroś, Kowalczuk, Jaśkiewicz, Miękus.

 

K&A - Dragon KOS-1984 Rutki 6:4 (5:2) bramki:Tomczyk Kamil 2, Goszyk Krystian 2, Juszczyński Tomasz 2 - Chłus Grzegorz, Kowalczuk Wojciech, Tofiluk Piotr, Maliszewski Piotr. Żółte kartki: Koroś Marek, Tofiluk Marek. dziowali: Pisarczyk, Czarniecki, Sarosiek.

Dragon KOS 1984 Rutki; Mieńko, Chłus, Kowalczuk, Koroś, Tofiluk, Maliszewski P, Jaśkiewicz, Miekus, Borowski,

 

Dragon KOS-1984 Rutki - Elhurt Helios Białystok 1:8 (0:2) bramki:Borowski Adam - Tymiński 2, Dzierżko 2, Onofryjuk 2, Pogorzelski 2. Żółte kartki: Domalewski. dziowali: Chrzanowski, Sarosiek, Nadolny.

Dragon KOS 1984 Rutki; Jaśkiewicz, Chłus, Borowski, Tofiluk, Michałowski, Kowalczuk.

Tabela II Ligi Futsalu

1. Elhurt Helios Białystok       - 52pkt, 17 1 0 122:55
2. K.A. s.c. Białystok              - 40pkt. 13 1 4 148:85
3. Rudnia Zabłudów              - 34pkt.  11 1 6 114:83
4. Promień Mońki                  - 31pkt.  10 1 7 112:78
5. MOKS II Słonł. Stok          - 31pkt.  10 1 7 110:91
6. Dragon KOS 1984 Rutki - 27pkt.  8 3 7 105:106 
7. KS Elmir Grabówka            -18pkt.  6 0 12 85:104
8. UKS Mechaniak Białystok - 12pkt.  6 0 12 106:132
9. Żubr Drohiczyn                  - 12pkt.  4 0 14 65:138
10. UKS Dojlidy Białystok      - 3pkt.  1 0 17 104:199
 

Podsumowanie sezonu przez organizatora rozgrywek; Szósta lokata białostockiego Dragona to bez wątpienia spore rozczarowanie. Adam Michałowski i jego zawodnicy spodziewali się dużo lepszej lokaty. Niestety drużna straciła swój najważniejszy atrybut: żelazną dyscyplinę taktyczną oraz bardzo dobrą defensywę. Dragon stracił aż 106 goli i to właśnie spowodowało, że wylądował w dolnych strefach tabeli jako najsłabszy ze średniaków.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

19. bramek - Klimkowski 

13. bramek - Maliszewski K, Maliszewski P

9. bramek - Chłus

7. bramek - Tofiluk 

5. bamek - Kowalczuk, Miękus

4. bramki - Koroś, Woronowicz

3. bramki - Jaśkiewicz, Rećko

2. bramki - Achrem, Sokół

1. bramka - Michałowski, Borowski, Augustyńczyk

 

Rok 2009.

W maju po dłuższej przerwie ponownie zagraliśmy w turnieju organizowanym przez TSR Genticus.  Była to trudna decyzja gdyż nie mieliśmy ochoty na uczestniczeniu w prywatnym folwarku jaki tam panował. Jednak po namowach naszych przyjaciół z POSG wystawiliśmy jedną drużynę pod naszym szyldem i zgłosiliśmy się do turnieju Dziesiątek rozgrywanym na sztucznej murawie ZSM przy ul. Broniewskiego. Sportowo była to dobra decyzja gdyż przegraliśmy w turnieju tylko jeden mecz. Oto nasze wyniki; Dragon - Niagara 4:0(Klimkowski-2, Chłus, Rogowski), Dragon - Weterani 5:2(Klimkowski-2, Popławski, Baranow, Rogowski), Dragon - ZHP 4:0(Zacharz, Rogowski, Dunda, Popławski), Dragon - Elektrociepłownia 0:3, Dragon - Genticus 2:1(Rogowski, Woronowicz), Dragon - Monar 5:2(Rogowski-2, Tomczak, Woronowicz , Chłus), Dragon - Bocian Boćki 3:1(Kiszkorno, Tomczak, Kowalczuk), Dragon - Telmex 7:0(Baranow-2, Kiszkorno, Maliszewski, Michałowski, Woronowicz, Tomczak). W superpucharze po zwycięstwach z Niagarą 4:1(Rogowski-2, Maliszewski, Kwiatkowski), Dragon - Telmex 2:0(Tomczak, Kiszkorno), Dragon - Termoenergia 1:0(Chłus) bez większych problemów zdobyliśmy go.    

Tabela końcowa ligi;

1. Elektrociepłownia TST -  22pkt.  39:7
2. Dragon -  21pkt.  30:8
3. Genticus - 19pkt.  41:15
4. Weterani - 15pkt.  26:17
5. KH ZHP - 12pkt.  22:21
6. Telmex -  9pkt.  26:21
7. Niagara -  6pkt.  19:45
8. Bocian Boćki -  3pkt. 15:44
9. Monar Białystok - 0pkt.  6:46.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Robert Rogowski - 8 bramek,

2. Tomek Klimkowski -  4 bramki,

2. Grzesiek Tomczak - 4 bramki,

3. Grzesiek Chłus - 3 bramki,

Na jesień wystartowaliśmy w Lidze Środowiskowej. Podyktowane to było regulaminem jaki obowiązywał w BLSie w którym planowalismy grać. Obowiązywał tam zapis który zabraniał uczestnictwa drużynom które grały w lidze futsalu organizowanym przez Podlaski ZPN( dwuletni okres karencji). Liga Środowiskowa rozgrywana była w hali Włókniarz.  

 

Dragon - Telmex 5:3 bramki;Klimkowski-3, Chłus, Rećko,

Mecz Dragona z Telmexem zaczął się niemrawie. Obie ekipy nie potrafiły sforsować szyków obronnych rywali przez co okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. Obraz gry nie zmieniał się przez niemal całą pierwszą połowę. Dopiero na niespełna minutę przed jej zakończeniem Dragon po ładnej akcji wyszedł na prowadzenie. W pierwszych pięciu minutach drugiej połowy padło kolejnych pięć goli. Dragon objął prowadzenie 5:1 i w tym fragmencie zawodów całkowicie kontrolował wydarzenia na boisku. Telmex otrząsnął się dopiero w końcówce, kiedy trafił dwukrotnie do bramki rywali. Na więcej nie było go jednak stać i przegrał ostatecznie 3:5. Dragon dzięki wygranej objął przodownictwo w lidze.

 

Dragon - Pro Evo 5:3 bramki;Rogowski-3, Zacharz, Kowalczuk,

 

Dragon - ZGP Politechnika 9:1 bramki;Sokół-3, Kowalczuk-2, Rećko, Achrem, Chłus, Kiszkorno,

W pierwszym meczu trzeciej kolejki interesująco było tylko w pierwszej połowie. Liderujący Dragon rozpoczął spokojnie, kontrolując wydarzenia na boisku. Zdołał jednak jeszcze przed przerwą dwukrotnie trafić do bramki rywali. ZGP szukała swoich szans do zdobycia bramki, ale w pierwszych 12 minutach ta sztuka nie udała im się ani razu. I na tym tak naprawdę emocje się skończyły, ponieważ Dragon, podobnie jak przed tygodniem w spotkaniu z Telmexem, w drugiej połowie zaprezentował się bardzo dobrze i zaczął ostre strzelanie. W efekcie tego wygrał pewnie 9:1 i umocnił się na pierwszym miejscu.

 

Dragon - LZS Narewka 4:2 bramki;Tofiluk-2, Chłus, Sokół,

 

Dragon - Nankatsu 3:2 bramki;Sokół, Chłus, Kiszkorno,

W pierwszym meczu Nankatsu było o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki i urwania punktów niepokonanemu Dragonowi. Faworyci przez bardzo długi okres nie mieli pomysłu na sforsowanie mądrze grającej defensywy rywali i przegrywali nawet 0:1. W końcówce nie potrafili nawet wykorzystać przedłużonego rzutu karnego. Gdy wydawało się, że mecz skończy się remisem, zdołali jednak zadać decydujący cios i zgarnąć trzy oczka.

Dragon - Sędziowie Podlascy 2:5 bramki;Sokół, Kowalczuk,

Za nami siódma, ostatnia kolejka Ligi Środowiskowej organizowanej pod patronatem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Mimo że do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze jedno spotkanie zaległe, wiadomo już, że pierwsze miejsce przypadło Dragonowi, a drugie Narewce.

1. Dragon - 15pkt.

2. LZS Narewka - 15pkt.

3. Sędziowie Podl. - 13pkt.

4. Telmex - 10pkt.

5. Nankatsu - 6pkt.

6. Pro Evo - 3pkt.

7 ZGP Politechnika - 0pkt.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli;

1. Paweł Sokół - 6 bramek,

2. Wojtek Kowalczuk - 4 bramki,

2. Grzesiek Chłus - 4 bramki,

 

W październiku 2010 roku zgłosiliśmy się do rozgrywek BLS organizowanych przez MOSiR Białystok. Po zgłoszeniu zgodnie z regulaminem rozgrywek trafiliśmy do najsłabszej klasy rozgrywkowej którą wówczas była V liga. Z drużyny musieli odejść zawodnicy którzy grali w rozgrywkach ligowych. Nasze barwy w BLSie reprezentowali następujący zawodnicy; Achrem Krzysztof, Kiszkorno Radek, Woronowicz Adam, Klimkowski Tomasz, Koroś Marek, Aleksiejczuk Andrzej, Kowalczuk Wojciech, Jaśkiewicz Artur, Nowik Jarek, Kwiatkowski Krzysiek, Maliszewski Piotr, Michałowski Adam, Chłus Grzesiek, Zieliński Wojciech, Tomczak Grzesiek, Stefanowicz Tomasz.


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [2533]
 

autor: tomek_GP 2013-01-29 23:23:56

Profil tomek_GP w Futbolowo Niezły tekst. Fajne perypetie :) Gratuluje pomysłu :)


autor: rojarand 2013-01-30 08:16:56

Profil rojarand w Futbolowo Jestem w szoku


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Humor, muzyka

 

Reklama

Lipowy Most

 

Tabela ligowa

Najnowsza galeria

Aptel Cup 2013 cz. III
Ładowanie...

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
KRYMAR 3:3 CUKIERNIA ROZWADOWSKI
AUTO TEAM 0:1 DRAGON BIAŁYSTOK
HURTOWNIA KROKUS 1:2 CZARNE STRZAŁY
APTEL 0:1 NANKATSU

Najnowszy film

Dragon-Krymar

Zegar